The HEAT is The HEART

خدمات

توسط

سیستم های گرمایش الکتریکی  (Heat Tracing)

روشی برای حفظ دما و افزایش آن بخصوص برای لوله‌ها و مخازن حاوی سیال از طریق گرمایش از سطح بواسطه کابلهای حرارتی می‌باشد. در این روش، کابلهایی که نوعاً یا وات ثابت و یا وات متغیر (خود تنظیم) نامیده می‌شوند به کار می‌آیند. این کابلها سعی در جبران انرژی اتلاف شده و یا مورد نیاز جهت افزایش دما از طریق سطح می‌نمایند.

از مصارف عمده صنعتی این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. جلوگیری از یخ زدگی و لختگی سیالات مانند آب و سوخت داخل لوله و مخازن (De-icing and Anti-Condensation)
  2. حفظ دما (Temperature Maintenance)
  3. افزایش دما (Heat-Up)

نیز می توان به مصارفی غیر صنعتی چون گرمایش از کف در منازل مسکونی (Floor Warming)، جلوگیری از یخ زدگی در آبراه ها (Gutters Anti-Frozen System) و جلوگیری از لغزندگی روی جاده، پل، سرازیری پارکینگ و پله‌های فرار نام برد.

بطور کلی کابلهای موضوع به دو دسته وات ثابت (Constant Wattage Heating Cable) و خود تنظیم (Self Regulating Heating Cable) تقسیم می شوند. کابلهای حرارتی با توجه به روکش متفاوت در برابر محیطهای آلی و معدنی و دماهای محیطی مقاومت نشان می دهند که با توجه به شرایط می توان روکش مناسبتری را انتخاب نمود. جنس روکش خارجی می تواند XLPE, PVC، تفلون PTFE و یا Mineral Insulated باشد.

 

کابلهای حرارتی با وات متغیر یا خود تنظیم

این نوع از کابل رفتار متفاوتی در دماهای متفاوت محیطی بواسطه از هسته پلیمری و نیمه هادی خود نشان می دهد و توانهای متفاوتی در دماهای متفاوت ارائه می نماید. بگونه ایکه در دماهای پایین و سردتر توان بالاتر در جهت افزایش دما و با افزایش دما توان خود را کاهش می دهد و برخی آنرا کابل هوشمند می نامند. لازم به ذکر است که توان نامی این کابلها به جهت متغیر بودن در دمای ۱۰ درجه سانتیگراد در نظر گرفته می شود.

این نوع از کابل در دسته بندی ساده ای بصورت ذیل قرار می گیرند:

  1. دما پایین که بیشتر برای جلوگیری از یخ زدگی بکار می رود.
  2. دما متوسط که گاه برای جلوگیری از یخ زدگی و گاه برای فرایندهای حفظ دماهای متوسط بکار می رود.
  3. دما بالا که بیشتر برای فرایندهای حفظ دماهای بالا و یا افزایش دما بکار می رود.

Copyright © 2018 Developed By NegarAfarin